Zavlažovací systémy TORO

Základní specifikace automatického zavlažovacímu systému 10 + 3

logo_toroSkládá se z 10 postřikovačů řady 800S po obvodu a 3 postřikovačů řady 785S v podélné ose hřiště. Každý postřikovač má v sobě zabudovaný elektromagnetický ventil a může být tak ovládán zcela samostatně. Pro snížení rizika uklouznutí je horní část postřikovače opatřena krytem z umělé trávy. Pro dokonalé splynutí s povrchem hřiště může být postřikovač na přání zákazníka vybaven také speciální sadou, zahrnující kruhový box na živou trávu.

postrikovac_toroPostřikovače Toro série 800S/785S
Konstruktérský tým firmy Toro stále pracuje na vývoji nových produktů, které se vyznačují větší spolehlivostí, delší životností a vyšším výkonem. Konkrétním důkazem tohoto úsilí je také nová řada postřikovačů série 800 S. Základní charakteristické vlastnosti nových postřikovačů je možné shrnout v několika bodech.

ridici_jednotka_cystom_commandŘídící jednotka Cystom Command
Pro ovládání až 48 okruhů závlahy jsou určeny řídící jednotky Cystom Command. Jednotka je umístěna v uzamykatelné skřínce vhodné pro venkovní prostředí. Je možné na ní nastavit čtyři nezávislé programy. Během dne je možné nastavit až 16 spouštění závlahového cyklu. Samozřejmostí je možnost procedurální změny délky závlahy, zálohování programu a připojení čidla deště. Jednotky jsou k dispozici ve verzích pro ovládání 12, 15, 18, 24, 36 a 48 stanic.

Spolehlivost
Při vývoji nové řady postřikovačů vycházeli konstruktéři z již téměř 40-ti leté zkušenosti firmy Toro s turbínovými rotorovými postřikovači. Hnací turbína má velký průměr, tím je dosažen vyšší kroutící moment a hladší, rovnoměrnější otáčení postřikovače. Pozornost konstruktérů se upírala i na zvýšení odolnosti elektromagnetického ventilu postřikovače vůči bleskům. Při testování postřikovačů přesáhlo zkušební napětí 20 000 voltů bez poškození elektromagnetické cívky postřikovače.

Konstrukce těla postřikovače poskytuje bezpečnou ochranu všem vnitřním částem postřikovače proti mechanickému poškození a zároveň umožňuje snadný přístup pro případný servis. Pístový systém pomalého otevírání a zavírání postřikovače navazuje na 30 let zkušeností výrobce s ochranou proti vodnímu rázu. Zmíněný systém nechrání jen samotné postřikovače, ale celý závlahový systém.

Životnost
Hrubé sítko na vstupu do postřikovače je možné vyjmout zevnitř bez použití speciálního nářadí. Okem sítka předčističe projdou pouze takové nečistoty, které bezpečně projdou i tryskou. Trysky postřikovače osazené speciálními usměrňovači zabraňující uspání trysek. Odolnost výsuvku postřikovače proti vnikání nečistot dovnitř postřikovače zvyšuje svojí konstrukcí těsnění DuraSeal. Sedlo pístu ventilu otevírání/ zavírání postřikovače je vyrobeno z nerezové oceli, která výrazně prodlouží jeho životnosti.

Vodní zdroj
Předmětem dodávky může být i kompletní hydrogeologický průzkum včetně zajištění zdroje vody (vrt, studna, nádrž) a vodoprávního a kolaudačního řízení. Cena tohoto segmentu je dle konkrétní zakázky.

Záruční podmínky
Záruka na instalaci automatického závlahového systému je 24 měsíců dle platných zákonů od data převzetí díla dle předávacího protokolu. Záruční servis je prováděn do 24 hodin a pozáruční servis dle konkrétní dohody se zákazníkem, ale vždy nejpozději do 72 hodin. V předávacím púrotokolu je telefonní číslo – HOTLINE na které se může zákazník obrátit. Další specifikace záručních podmínek jsou uvedeny v předávacím protokolu.

Závlahový detail fotbalového hřiště – systém 10 + 3

Středové postřikovače

  • typ 856-56-73
  • dostřik 28 m
  • průtok 209 l/min
  • pracovní tlak 5.5 baru

Postřikovače ostatní (obvod hřiště)

  • typ 785-56-85
  • dostřik 22 m
  • průtok 98 l/min
  • pracovní tlak 5,5 baru

Potrubí musí být kolem hřiště zokruhované DN 63 PN10, přívodní potrubí z čerpací stanice DN 90 PN10.

Parametry čerpací stanice: tlak 7,5 bar, průtok 230 l/min.

hriste